TOM Čižici

Pobytový 2020.jpg akce 2020.png

AKCE V PDF KE STAŽENÍ ZDE

I my se staráme o čistou přírodu, připojujeme se k soutěži Vyčisti les

Proč se jsme se zapojili?

O čisté lesy a naše okolí se každý rok stará více lidí, ale ještě potřebujeme další pomocníky. V přírodě stále najdeme pohozené prázdné plastové lahve, obaly od tyčinek, igelitové tašky a jiné odpadky. Plasty negativně ovlivňují také zvířata, která je mohou omylem sníst nebo se do nich zachytit. Projděte se na pár minut venku a zjistíte, kolik nepořádku lidé dokáží vyprodukovat. My si však myslíme, že stačí pár šikovných rukou a příroda rázem prokoukne.

Jak jsme se zapojili?

Chceme si v okolí tábora nebo kroužku udělat čas a nasbírat, co nejvíce odpadků. Odpadky se často skrývají na loukách, v lese, v trávě, v městských parcích, u rybníků, řek, okolo chatek...prostě všude, kde se nacházejí lidé.

Až odpadky nasbíráme, uděláme fotku nebo video, zasíláme organizátorům soutěže a hotovo. Pak už jen musíme počkat na vyhlášení. :)

Co můžeme vyhrát?

V případě výhry získáme peníze od jednoho z partnerů soutěže na vybavení našeho zařízení:

Shopinguj.cz - oblečení a módní doplňky - 3000 Kč

Snowboardel.cz - snowboardy a paddleboardy - 3000 Kč

Invia.cz - last minute zájezdy - 3000 Kč

Pujcovnamotodlahy.cz - půjčovna motodlah - 3000 Kč

Incacollagen.cz - prodejce collagenu - 3000 Kč

Affekt.cz - outdoor vybavení - 3000 Kč

Máme tedy možnost vyhrát 3000 Kč tak nám držte palce:)

Stránka soutěže:
https://vycistiles.cz/

Čuchy muchy 2019

Tradiční silvestrovská turistická akce pořádaná oddílem TOM ČIŽICI VIZOVICE.

Podzimní prázdniny KAROLINKA

Podzimní výletování po Karolince 28. - 30. 10. 2019

DDM Zvonek a TOM ČIŽICI

 

Puťák 2019

Jako první tábor odstartoval prázdniny PUTOVNÍ TÁBOR. Tábor probíhal v kempu Hovězí a poslední noc děti nocovaly v TEEPEE u srubu Anička. Na programu byla turistika celkem 17 km kolem obce Hovězí a Huslenek, vodácký výcvik na řece Bečvě, střílení z luků a mnoho dalších her. Poslední túra čekala děti v pátek přechodem ze Syrákova do Vizovic po Oškerových pasekách.

Sjezd Bečvy

Sjezd za stavu 129 cm v sobotu 11. května. Krásné počasí, voda tekla svižně :)

Turistický závod

Závod Tom Čižíků kolem srubu.

Základní lezecký výcvik

Výcvik na umělé stěně ve Fryštáku.

Kondiční plavání Vsetín

Plavání v Městských lázních na Vsetíně.

Čuchy muchy 2018

Tradiční silvestrovský výšlap se poslední den v roce 2018 uskutečnil na srubu Anička, odkud se došlo do pohostinství na Chrastešově. Proběhla slavnostní kolaudace srubu, tombola, občerstvení a další příjemnosti. Poslední roky na tuto vycházku chodí více psů než lidských účastníků :)

Putovní tábor 2018

Putovní tábor od 16. - 21. července 

Ubytování bylo v dřevěné chaloupce Kusalíno, kterou spravuje vsetínský tomícký odbor KČT. Celý týden nám propršelo, ale i tak jsme zdolali CÁB (za deště). Putovní tábor to opravdu byl! Každodenní trasy na nákupy a do města na bazén by se nedaly spočítat. Završení tábora byl karneval, kde nejkrasnější strašidlo Kusalína je zdokumentováno ve fotogalerii. 

 

Červnový sjezd Bečvy

Tréninkový sjezd Bečvy byl přípravou pro začíbající vodáky. Své vodácké dovednosti si dále vyzkoušejí na Slovensku na řekách Orava a Dunajec.

Květnové stanování na srubu

Mírný deštík TOMíky rozhodně neodradil od nocování na srubu.

Valaššské kroky 2018

Tradiční trasa Lazy - Troják - Rusava, který v minulých letech udržoval oddíl TOM Čižiků Vizovice. Letos se opět pochodu ujal Klub českých turistů. Na startu byly k dispozici účastnické listy, občerstvení. V cíli pak hudba a gulášová polévka.

Prvomájová Bečva

Je již tradicí, že se na prvního máje vyráží na první sjezd řeky Bečvy. Nástup je v Hustopečích nad Bečvou. Cíl: Teplice nad Bečvou u mostu. Celkem 10 lodí a 5 dětí - Tomíků - nadějných mladých vodáků. Jen to sucho je alarmující.

Slovenský ráj 2018

Kdo nezažil Slovenský ráj, přišel o hodně. Ledopády, žebříky, stupačky, řetězy a další adrenalinové prvky na nás čekaly v roklině Suché Belé a taky v soutězce Hornádu.

Čuchy muchy 2017

ČUCHY MUCHY je tradiční Silvestrovská vycházka pořádaná oddílem TOM Čižici Vizovice. Ročník 2017 byl jubilejní, proto manželé Šimoníkovi připravili pro účastníky vycházky bohaté občerstvení a zábavný program. I přes nepříznivé deštivé počasí se ráno sešlo 28 dobrodruhů a 8 psů. Název této akce je velmi svérázný. Jeho význam Vám jistě rád osobně vysvětlí pan Miroslav Šimoník, který Vás při osobní návštěvě také rád pohostí :)

Podzimní hostýnské putování

Hostýnské vrchy - Rusava

Nocování v teepee

Ve středu 25. října bylo ještě vhodné počasí na přenocování v terénu. Děti měly navíc od čtvrtka podzimní prázdniny. V teepee jsme si rozdělali oheň, takže o teplo bylo postaráno. Nevýhodou tohoto způsobu nocování je ovšem zápach dýmu, kterým jsme měli načichlé nejen oblečení.

Brigáda na srubu

Několikrát za rok probíhá údržbová brigáda srubu a okolí. V roce 2017 bylo vybudováno tábořiště - stoly a lavice pro děti, latrína, umyvadlo, okolí ohniště s pecí. Na pracech se celoročně podílejí malí i velcí členové oddílu, kterým ještě jednou děkujeme.

TOMÍCI

Během roku se společně setkáme na spoustě turistických akcí - odemykání a zamykání Mločí studánky, silvestrovský pochod ČUCHY MUCHY, hledání jara, a další. Jezdíme také plavat, lozit na stěnu, lyžovat a sjíždět vodu. :)

← Zpět | Nahoru ↑

© 2020 Dům dětí a mládeže Zvonek Vizovice. Příspěvková organizace.
Slušovská 813, Vizovice 763 12. Všechna práva vyhrazena.

Realizace rotate Rotate Rotate